strona główna
index
strona główna
strona główna
O FIRMIE o firmie
ALARMY alarmy
KONTROLA DOSTĘPU kontrola dostępu
TELEWIZJA DOZOROWA cctv
SIECI TELEINFORMATYCZNE sieci
INTELIGENTNY DOM automatyka
KONTAKT
(Wrocław i okolice)
0501 308 841
071 318 90 29
murawel@kn.pl
kontakt

Podstawową funkcją systemów alarmowych jest ochrona obiektów i osób przed zagrożeniami wynikającymi z możliwości dokonania włamania lub napadu do różnego rodzaju obiektów.


Kluczowymi elementami mającymi zabezpieczyć obiekt przed tego typu ingerencją osób niepożądanych są detektory alarmowe. Na rynku dostępna jest cała gama różnego rodzaju detektorów

  • pasywne czujniki podczerwieni
  • czujniki mikrofalowe i ultradzewiękowe
  • czujniki wibracyjne
  • czujniki stłuczeniowe
  • czujniki krańcowe
  • detektory gazów usypiających, tlenku węgla, metanu, butanu
  • czujniki zalania

Podstawowym najczęściej wykorzystywanym detektorem alarmowym jesy pasywny czujnik podczerwieni PIR. Jest to czujnik o charakterystyce przestrzennej, który analizuje temperaturę otoczenia. Jeżeli w polu jego działania znajduje się obiekt, który ma temperaturę wyższą od otoczenia i do tego występuje element ruchu, to jest to dla niego kryterium alarmu.


Innym popularnym detektorem jest czujnik krańcowy (najczęściej kontaktronowy) instalowany najczęściej w oknach i drzwiach. Otwarcie skrzydła okiennego lub drzwiowego powoduje rozpoczęcie procedury alarmowej. Za pomocą przycisków radiowych bądź stacjonarnych możemy również w dowolnym momencie uruchomić procedurę alarmową i wywołać alarm napadowy.


Jak wynika z szerokiej gamy możliwych do podłączenia detektorów, możliwości tego typu urządzeń są znacznie szersze. Systemy alarmowe uzbrajane i rozbrajane są najczęściej za pomocą szyfratorów po wprowadzeniu kodu PIN, ale mogą być również sterowane za pomocą pilotów, kart magnetycznych lub wewnętrznych tajmerów, SMSów, telefonów itp.